Sıkça Sorulan Sorular

1)    Nasıl araç kiralayabilirim?
•      Aracı teslim alacağınız konum bilgisini (başka konumda bırakmak istiyorsanız aracı bırakacağınız konum bilgisini işaretleyin) işaretleyin daha sonra teslim alış ve teslim ediş tarihlerini belirtin. Listelenen araçlar içerisinden detaylı arama yaparak size en uygun olanını seçin. Daha fazla bilgi için, aracın özelliklerini görüntüleyebilir ve araç hakkındaki yorumlara erişebilirsiniz. Araç seçimini tamamladıktan sonra bilgilerinizi girip kolayca işlemi tamamlayın. Rezervasyonunuz hakkında e-posta size ulaştıktan sonra belirlediğiniz tarihte aracınızı teslim alabilirsiniz. Rezervasyonunuzu hakkındaki her türlü bilgi için müşteri hizmetlerimize e-posta aracılığıyla 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

2)  Kredi kartımı kullanmak güvenli mi?
•    Evet, müşteri bilgilerinin gizliliği ve güvenliğiniz bizim için her şeyden önce gelir bunu sağlayabilmek için (şirket ismi,güvenlik prtokolü vs gelebilir) kullanarak kredi kartınızın numarasını şifreleyip kullanılmayacak bir formata getiren güvenli bir ticari sunucu kullanmaktadır.

3)  Depozito ve provizyon ücreti uygulanıyor mu?
•    Evet araç rezervasyonunuz tamamlandığında firma tarafından belirlenen ve araç seçim ekranında da belirtilen provizyon bedeli tarafınızdan alınır.

4)  Aracı alacağım ve teslim edeceğim konumu belirleyebilir miyim?
•    Tabi ki, RentcarPro ile aracınızı dilediğiniz konuma isteyebilir ve teslim edebilirsiniz.

5)   Vergi ve ücretlendirmeler nelerdir?
•    Rezervasyonunuzda gösterilen ücret araç rezervasyonuyla ilgili olarak RentcarPro’nun araç tedarikçisine ödediği tahmini işlem ücretleri ve vergilerin tahsilatıdır. Rezervasyonunuz doğrultusunda RentcarPro tarafından size yansıtılan bir ücret ve vergilendirme değildir. Bu hizmet ücretleri rezervasyon hizmeti için RentcarPro tarafından tahakkük edilen ücretleri kapsar. Ayrıltılı bilgi için hüküm ve koşullara bakınız.( Altı çizili bir kısımda sözleşme koşullarına yönlendiren bir link olmalı.)

6)    Uzun dönem(6 ay ve üzeri) araç kiralayabilir miyim?
•    Sistemimiz dahilinde bu işlemi kapsayan firmalardan uzun dönem araç kiralayabilirsiniz.

7)  Rezarvasyon sürecini nasıl takip ederim?
•    Sistemimiz üstünden profilinize girerek “Rezervasyonlarım” sekmesinden bütün rezervasyon süreçlerini takip edebilirsiniz.

8)  Rezervasyonumu nasıl iptal ederim?
•    Rezervasyon işleminiz tamamlandıktan sonraki 1 saat içinde veya araç teslim alma saatinden 24 saat öncesine kadar yaptığınız iptallerde ücret iadesi alabilirsiniz. Ancak bunun dışındaki durumlarda( araç teslim alma saatinden 24 saatten az süre olan iptallerde ve araç teslim alma saatinden sonraki 1 saat içerisinde araç teslim alınmazsa firma tarafından gerçekleştirilen iptalleri kapsar. )  tarafınızdan ödenen ücretten provizyon bedeli kesilir.

9)  Rezervasyonumu ne kadar önceden yapmalıyım?
•    Rezervasyonunuzu istediğiniz zaman yapabilirsiniz ancak araç kiralama firmasının rezervasyon onaylama işlem süresi boyunca aracı kiralamış bulunmazsınız bu süre tarafınıza yansıtılır.

10)  Km sınırı mevcut mu eğer km sınırı aşılmışsa ücretlendirme nasıl uygulanıyor?
•    Araç kiralama firmasıyla yaptığınız sözleşmede ücrete yansıyacak şekilde bir km sınırı vardır ve sözleşmede belirtilen km başına aşım ücreti aracı teslim etmenizden sonra tarafınıza yansıtılır.

11)  Rezervasyonumda değişiklik yapabilir miyim bunun için süre kıstlaması var mı?
•     Yaptığınız rezervasyon üstünde yapmak istediğiniz değişikleri canlı destek hattımız üstünde yapabilirsiniz. 

12)  Araç kiralamada yasal uygulamalar nedir, kimler araç kiralayabilir?
•    Araç kiralama firmalarının öngördüğü yaş sınırları mevcuttur, ehliyetinizin firma tarafından ve yasal olarak belirtilen şartları yerine getirmesi gereklidir ayrıca sicil kaydınızın temiz olması ve kara listede bulunmamanız gerekmektedir.